2018-2019 ուսումնական նախագծեր
23 Կիրակի Հնս 2019
23 Կիրակի Հնս 2019
23 Կիրակի Հնս 2019
Հունիսի 24-28
Հունիսի 24, երկուշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 2019-2020 Ուսումնական ճամփորդություն, Բարձունքի հաղթահարում. Օշական, Դիդի Կոնդ-նախագծի մշակում, ամբողջացում
12։00-12։30 Ընդմիջում
12։30-13:30 Մանկավարժական աշխատողների ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
13:30-ից 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 25, երեքշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 2019-2020 Ուսումնական ճամփորդություն, Բարձունքի հաղթահարում. Օշական, Դիդի Կոնդ-նախագծի մշակում, ամբողջացում
12։00-12։30 Ընդմիջում
12։30-13:30 Մանկավարժական աշխատողների ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
13:30-ից 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 26-28
22 Շաբաթ Հնս 2019
Posted Հաշվետվություն
inՄխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրի Քոլեջ
Գրանցվող ցուցանիշները
Ուսանողների բլոգներ
Առանձնացրել եմ այն ուսանողների բլոգները, ովքեր ճամբարային օրերին՝ մայիսի 27-ից հունիսի 7-ը հրապարակել են նյութեր՝
Հիմնական կրթության 1-ին կուրս Անահիտ Հովհաննիսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Հիմնական կրթություն. 1.1 կուրս
Էմմա Սարգսյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Լուիզա Մելոյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Միլենա Սարգսյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Նինել Աղանյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Սիլվա Ալոյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Բարսեղյան Նելլի /Նախադպրոցական կրթություն
Տաթևիկ Հովսեփյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Նարինե Մակարյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Քնարա Գրիգորյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Վերժինե Կագարյան /Զբոսաշրջություն/
Լիլիթ Թևոսյան /Զբոսաշրջություն/
Մարիաննա Շահբազյան /Զբոսաշրջություն/
Ռուզան Մարգարյան /Զբոսաշրջություն/
Լիանա Մելիքսեթյան /Գործավարություն/
Հիմնական կրթություն. 1.2 կուրս
Մարիա Բուդոյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Անիտա Գևորգյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Մերի Համբարձումյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Գայանե Մարգարյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Կարինե Ներսիսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Վարդուհի Սաղաթելյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Նարեկ Հարությունյան /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/
Լիլիա Սոսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Հիմնական կրթություն. 1.3 կուրս
Դավիթ Գասպարյան /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/
Ազատուհի Հարությունյան /Լուսանկարչական գործ/
Լարիսա Ասլանյան /Լուսանկարչական գործ/
Մարիամ Փաշայան /Լուսանկարչական գործ/
Անուշ Քելամյան /Լուսանկարչական գործ/
Ավետիս Պետրոսյան /Լուսանկարչական գործ/
Նախադպրոցական կրթություն մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս, միջնական կրթության 1-ին կուրս
Ղազարյան Ալյոնա /Նախադպրոցական կրթություն/
Գաբրիելյան Էմմա /Նախադպրոցական կրթություն/
Հաջյան Մերի /Նախադպրոցական կրթություն/
Արփինե Աթալյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Լուսանկարչական գործ մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս
Եղոյան Գագիկ /Լուսանկարչական գործ/
Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս
Հակոբյան Հակոբ /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/
Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս
Հարությունյան Արտաշես /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/
Ասատրյան Սարիբեկ /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/
Զբոսաշրջային ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս, միջնակարգ կրթության 1-ին կուրս, միջնակարգ կրթության 2-րդ կուրս
Ջհանգիրյան Գոհար /Զբոսաշրջություն/
Շամոյան Միլենա /Զբոսաշրջություն/
Սերգեյան Անուշիկ /Զբոսաշրջություն/
Շամոյան ԱՆժելա /Զբոսաշրջություն/
Սուլյան Մարիաննա /Զբոսաշրջություն/
2018-2019 ուսումնական տարվա ավարտական կուրսեր
Հիմնական կրթության 3-րդ կուրս, 4-րդ կուրս, միջնակարգ կրթության 2-րդ կուրս, 4-րդ կուրս
Հովսեփյան Արինա /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/
Հարությունյան Պայծառ /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/
Աբրահամյան Տաթևիկ /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/
Սեդրակյան Սեդա /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/
Ոսկանյան Զարուհի /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/
Խանջյան Մերի /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/
Գրիգորյան Վլադիկ /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/
Թորոսյան Գայանե /Նախադպրոցական կրթություն/
Պողոսյան Նելլի /Նախադպրոցական կրթություն/
Պետրոսյան Հռիփսիմե /Նախադպրոցական կրթություն/
Թորոսյան Անուշ /Նախադպրոցական կրթություն/
Զախարյան Լիլիա /Նախադպրոցական կրթություն/
Նոնա Զաքարյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Էլլադա Ներսեսյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Կարինե Գևորգյան /Նախադպրոցական կրթություն/
Ղազարյան Արևիկ /Նախադպրոցական կրթություն/
Հարությունյան Գոհար /Նախադպրոցական կրթություն/ Շարունակել կարդալ
21 Ուրբաթ Հնս 2019
Ճամփորդության վայր՝ Արատեսի դպրական կենտրոն
Նպատակը՝ Կրտսեր դպրոցի սովորողների-դասավանդողների եռօրյա ճամբարում դպրական կենտրոնում
Նախնական աշխատանքներ՝ Սովորողներն իրենց բլոգներում հրապարակում են տեղեկություններ Արատեսի դպրական կենտրոնի մասին։ Համացանցից տեղեկություններ են փնտրում Վայոց ձորի մարզի մասին։ Ուսումնասիրում են Վայոց ձորի մարզի գետերն ու իրենց վտակները։
Ճանապարհը՝ մեկնումը՝ հունիսի 26-ին՝ ժամը 09։00, Հյուսիսային դպրոցից, Երևան-Զանգակատուն-Եղեգիս-Արատես երթուղով. վերադարձը՝ հունիսի 28-ին՝ ժամը 10։00:
Հետդարձի ճանապարհը Վարդենյաց լեռնանցք, կանգառ Քարավանատանը, Արգիճի գետի շրջակա տարածքի մաքրման աշխատանքներ, լող Սևանում.
Ճամփորդության պատասխանատուներ՝ Անի Մելոյան, Կարինե Մամիկոնյան, Մարինե Մխիթարյան , Աննա Ֆրանգյան, Տաթև Աթոյան, Անժելա Բլեյան
Իրականացվելիք նախագծեր՝
«Գետը բնակավայրում» նախագիծ․Մասնակցային ճարտարապետություն ՝ առանցքում է Արատես գետը, Անժելա Բլեյան
Նկարչական պլեներ՝ Տաթև Աթոյան
«Ուսումնական պատարագ, առավոտյան ժամերգություն» նախագիծ
Թումանյանական ընթերցումներ․ Թումանյան 150 ուսումնական նախագիծ
Անհրաժեշտ իրերի ցանկ՝
Ճամփորդության ընթացքը․
Օր առաջին՝ 26․06
09։00 Մեկնում Հյուսիսային դպրոցից
1֊ին կանգառ՝ Տիգրանաշեն, Արարատը այդ դիտակետից
2-րդ կանգառ՝ Արփայի հովիտ
3-րդ կանգառ՝ Սմբատ իշխանի դամբարան
4-րդ կանգառ՝ Հայկական խաչքարերի գերեզմանոց, շրջակա միջավայրի խնամք
5-րդ կանգառ՝ Զորաց եկեղեցի /պատասխանատու՝ Մենուա Հարությունյան/
Մինչև 14:30 Արատես, իրերի տեղավորում
15։00-16։00 Ճաշ
16։00-18։30 Քայլարշավ դեպի ՀԷԿ /ուղեկցող՝ Մենուա Հարությունյան/
19։00-20։00 Ընթրիք
20։00-21։30 Խարույկ, քննարկումներ, օրվա ամփոփում կիթառի հնչյունների ներքո
21:00-22:00 Անձնական հիգիենա, քնի նախապատրաստություն
22:00 Քուն
Երկրորդ օր՝ 27․06
08։00-09։00 Վերկաց, հիգիենայի ժամ, մարմնամարզություն
09։00- 10։00 Նախաճաշ
10։00-10։30 Քայլք դեպի Արատեսի վանական համալիր, Ոսումնական ժամերգություն վանքում
10։30-11։30 Արատեսի տների մաքրություն
12։00-14։00 Քայլք դեպի Արատես գետ, միջավայրի մաքրման աշխատանք, նկարչական պլեներ
14։30-15։00 Ճաշի նախապատրաստություն, սեղանի խաղեր, հանգիստ
15։00-16։00 Ճաշ
16։00 Թումանյանական ընթերցումներ
17։00 Լող
18։00 Ինտելեկտուալ խաղեր/ընթրիքի նախապատրաստում/
19։00-20։00 Ընթրիք
20։00-21։30 Խարույկ, քննարկումներ, օրվա ամփոփում կիթառի հնչյունների ներքո
21:00-22:00 Անձնական հիգիենա, քնի նախապատրաստություն
22:00 Քուն
Երրորդ օր՝ 28․06
08։00-09։00 Վերկաց, հիգիենայի ժամ, մարմնամարզություն
09։00-10։00 Նախաճաշ
10:00 Վերադարձ
Հետդարձի ճանապարհը Վարդենյաց լեռնանցքով, կանգառ Քարավանատանը, Արգիճի գետի շրջակա տարածքի մաքրման աշխատանքներ, լող Սևանում
Մասնակիցներ․
Նիկոլ Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 6 տարեկանների խումբ
Մհեր Պետրոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Ակսել Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Ալեք Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Դավիթ Հաբո, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Նիկա Ասատրյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Ալեն Պռոշյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Արեգ Հարությունյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան
Արթուր Զալինյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Սամվել Աբգարյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Անդրանիկ Հաբո, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Դանիել Հովսեփյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Ռաֆայել Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Կատրին Մկրտչյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան
Կարեն Վարդանյան, Հյուսիսային դպրոցի 4-րդ դասարան
Սարգիս Մարտիրոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 4-րդ դասարան
Սոնա Սարգսյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Սաթեն Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Էլիս Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Անի Հարությունյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Յանա Գրիգորյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Լիլի Գիրագոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
Բագրատ Սադոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան
20 Հինգշաբթի Հնս 2019
15 Շաբաթ Հնս 2019
Հունիսի 17-21
Հունիսի 17, երկուշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար
12:00-13:30 Դասվարների հավաք
13:30-14:00 Ընդմիջում
14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 18, երեքշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար
12:00-13:30 Դասվարների հավաք
13:30-14:00 Ընդմիջում
14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 19, չորեքշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար
12:00-13:30 Դասվարների հավաք
13:30-14:00 Ընդմիջում
14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 20, հինգշաբթի
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար
12:00-13:30 Դասվարների հավաք
13:30-14:00 Ընդմիջում
14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/
Հունիսի 21, ուրբաթ
09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում
09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք
10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար
12:00-12:30 Ընդմիջում
14 Ուրբաթ Հնս 2019
Posted Հարսանեկան ծես
in
14 Ուրբաթ Հնս 2019
Posted Ֆլեշմոբ
inԱյսօր հայերենի ամենամսյա հերթական ֆլեշմոբի օրն է։ Մասնակիցներն առաջադրանքները կարող են կատարել մենակ, խմբով, ընտանիքով։
12 Չորեքշաբթի Հնս 2019
Posted Ամառային ճամբար 2019
inՍովորողները ամբողջացրել են տարվա ընթացքում իրենց հորինած պատմությունները, խնդիրները, հանելուկները․
Ես աշխատում եմ բլոգով.
Մարզական` քայլք, հեծանիվ, լող
Տարվա ընթացքում սովորողների ստեղծած բնագիտական տեսանյութեր
Հարսանեկան մեդիատեխնոլոգիական ստուգատես
Տեխնոլոգիական ստուգատես, պատկերասրահ
Ես՝ արշավական․ բարձունքի հաղթահարման ստուգատես․
Ամառային ճամբարի ամփոփում․
10 Երկուշաբթի Հնս 2019
Posted Հաշվետվություն
inՀունիսի 10-14․ աշխատանքային նախագիծ
Հունիսի 17-21․ աշխատանքային նախագիծ
6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար․ հունիսի 17-21
Բարձունքի հաղթահարում. նախապատրաստական աշխատանք
Բարձունքի հաղթահարում. Գութանասարի բարձունք
Հեծանվաերթ դեպի Տերյանի արձանի հարակից այգի
Հեծանվաերթ դեպի Տերյանի արձանի հարակից այգի. սովորողների պատումներ
Իսկական հարսանիք. Նամակներ հարսին և փեսային, բարեմաղթանքներ
Ծիսական հարսանիքի շարունակությունն Արատեսում
Հարսանեկան կարաոկեների ստեղծում.
Սաթոյին գովելու համար ենք եկել
Ես կարողանում եմ. սովորողների ամփոփումները
Ուսումնասիրություն․ գրանցվող ցուցանիշներ՝ կրթահամալիրի Քոլեջ