Բարձունքի հաղթահարում. Օշական, Դիդիկոնդի բարձունք

Վայրը՝  Արագածոտնի մարզ, Օշական, Դիդիկոնդի բարձունք

Երևան-Օշական հեռավորությունը՝  

Օրը՝

Մասնակիցները՝ 

Եղանակի կանխատեսում՝

Ճամփորդության  ղեկավարը՝

Օգնականը՝

Ֆոտո-տեսա նկարահանման, ուղիղ եթերների պատասխանատու՝
Մեկնում՝
Վերադարձ՝

Մեքենա՝ / մակնիշ, համարանիշ/

Վարորդ՝ / անուն, ազգանուն/ 

Նպատակը՝

  • Հայրենաճանաչություն, մասնակցություն Բարձունքի նվաճում նախագծին
  • Ճամփորդելու միջոցով ճանաչել շրջակա միջավայրը
  • Նշված նախագծերի արդյունքում,  ազդել, փոխանցել նոր վարքագիծ
  • Ուսումնական ճամփորդության ընթացքում միասին նոր միջավայրում քայլելու, միասին լինելու, գործելու, տեղանքը խնամելու,  խոչընդոտները հաղթահարելու, միմյանց օգնելու կարողությունների, հմտությունների ձեռք բերում:

Խնդիրները՝

  • Գործունեությանը նախապատրաստվելու կարողության ձևավորում
  • Ընտանիքին ներգրավելով ուսումնական գործընթացին՝ դարձնել դրա մասնակիցը
  • Թիմով /խմբով/ աշխատելու կարողությունների ձևավորում
  • Ճամփորդական, արշավային կանոնների յուրացում

Ճանապարհը`

Մալաթիա-Սեբաստիա-Աջափնյակ- Քասախ- Պռոշյան-Աշտարակ- Օշական-Դիդիկոնդի բարձունք-Երևան

Սովորողը պետք է կարողանա՝

  • Կազմել ճամփորդության համար անհրաժեշտ պարագաների ցանկը /խմբով/
  • Ներկայացնել, թե ինչ կա ճամփորդի ուսապարկում
  • Տեղանքի մասին տեղեկություններ հավաքել ծնողներից, հարազատներից, պապիկ-տատիկներից
  • Ճամփորդության մասին մի քանի նախադասությամբ պատմել, տեսածը նկարել
  • Տեղանքի, շրջակա միջավայրի մաքրման աշխատանքներ իրականացնել
  • Թվային ֆոտոխցիկով, հեռախոսով լուսանկարել կամ ձայնագրել

Անհրաժեշտ իրեր՝

  • Ուսապարկ
  • Բրդուճներ
  • Ջուր-ջրաման
  • Հարմար հագուստ, կոշիկ
  • Ձեռնոց, աղբի տոպրակ
  • Բուժական արկղիկ
  • Մեդիագործիքներ – հեռախոս, պլանշետ, ֆոտոխցիկ, ձայնագրիչ

Ճամփորդության ընթացքը՝

  • Հայոց այբուբենի հուշակոթող
    Մեզ դիմավորում են «Արի Օշական» երիտասարդական նախաձեռնության անդամները, միասին շրջակա միջավայրի մաքրություն ենք իրականացնում
  • Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցի, տառերի պուրակ
    Եկեղեցու բակում հանդիպում ենք քահանային, ստանում ենք նրա օրհնությունը, երգում ենք «Այբ, բեն, գիմ», «Հայր Մեր» երգերը, շրջում ենք տառերի պուրակում
  • Դիդիկոնդի բարձունքի հաղթահարում
    Քայլում ենք բարձունքի ստորոտին գտնվող 14-րդ դարի մատուռ, ապա՝ բարձունքի գագաթի Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, հեռադիտակով դիտում ենք բարձունքից երևացող տեսարանը

Արդյունքում՝

Ճամփորդությունից հետո սովորողները ծնողների օգնությամբ  ստեղծում են տեսապատումներ, ձայնագրություններ, նկարաշարեր, խոսում  իրենց տպավորությունների մասին:

Կրթահամալիրի դասավանդողների կողմից ստեղծված նյութեր-տեսանյութեր՝

Դիանա Գևորգյան

Մարինե Մխիթարյան

Մանուշակ Աբրահամյան

Ուսումնական ճամփորդության կազմակերպման կարգ

2018-2019 ուսումնական նախագծեր

Շուրջտարյա նախագծեր.

Սովորողների անհատական բլոգներ

Ընտանեկան նախագծեր

Դասարանական ռադիո. Աքլորականչ

Բնագիտական փորձեր

Ուսումնական Ագարակ

Տրիաթլոն

Հորինում ենք

 

Ուսումնական նախագծեր.

Ուսումնական ամառ 2018-2019

Ես. ուսումնական նախագիծ

Ուսումնական ճամփորդություններ 2018-2019

Կոմիտասյան օրեր

Տիեզերք. ուսումնական նախագիծ

Երևան 2800

Խնկոյանական օրեր

Նախագծային ուսուցման շաբաթ. հոկտեմբերի 22-26

Թթուդրիկի ծես

Ուսումնական աշուն

Նախագծային ուսուցման շաբաթ. նոյեմբերի 05-10

Սեբաստացու օրեր. կրթահամալիրի տոն

Ամանորյա ծես

Ուսումնական ձմեռ

Հունվարյան նախագծեր

Թումանյանական օրեր

Դդմածես

Մայրենիի ստուգատես

Ձոն

Աղայան+Ռոդարի

Ուսումնական գարուն

Նախագծային ուսուցման շաբաթ. ապրիլի 01-05

Զատկի ծես

Ապրիլի 26-27. բաց լաբորատորիա

Համբարձման ծես

Մայիսյան 14-րդ հավաք

Ամառային ճամբար 2019

Հարսանեկան ծես

6 տարեկանների Մուտքի ճամբար

 

Մանկավարժական հունիսյան ճամբար

Հունիսի 24-28

Հունիսի 24, երկուշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00 2019-2020 Ուսումնական ճամփորդություն, Բարձունքի հաղթահարում. Օշական, Դիդի Կոնդ-նախագծի մշակում, ամբողջացում

12։00-12։30 Ընդմիջում

12։30-13:30 Մանկավարժական աշխատողների ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-ից 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 25, երեքշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00 2019-2020 Ուսումնական ճամփորդություն, Բարձունքի հաղթահարում. Օշական, Դիդի Կոնդ-նախագծի մշակում, ամբողջացում

12։00-12։30 Ընդմիջում

12։30-13:30 Մանկավարժական աշխատողների ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-ից 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 26-28

09:00-ից Եռօրյա ճամբարում Արատեսի դպրական կենտրոնում

Ուսումնական չորրորդ շրջանի ուսումնասիրություն Քոլեջում

Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրի  Քոլեջ

Գրանցվող ցուցանիշները

  • Ճամբարային նախագիծը /նախագծերը/  բլոգում՝ ներկայացում, իրականացում
  • Մասնագիտական զարգացումը, ինքնակրթությունը դասավանդողի բլոգում

Ուսանողների բլոգներ

Առանձնացրել եմ այն ուսանողների բլոգները, ովքեր ճամբարային օրերին՝ մայիսի 27-ից հունիսի 7-ը հրապարակել են նյութեր՝

Հիմնական կրթության 1-ին կուրս Անահիտ Հովհաննիսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Հիմնական կրթություն. 1.1 կուրս 

Էմմա Սարգսյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Լուիզա Մելոյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Միլենա Սարգսյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Նինել Աղանյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Սիլվա Ալոյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Բարսեղյան Նելլի /Նախադպրոցական կրթություն

Տաթևիկ Հովսեփյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Նարինե Մակարյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Քնարա Գրիգորյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Վերժինե Կագարյան /Զբոսաշրջություն/

Լիլիթ Թևոսյան /Զբոսաշրջություն/

Մարիաննա Շահբազյան /Զբոսաշրջություն/

Ռուզան Մարգարյան /Զբոսաշրջություն/

Լիանա Մելիքսեթյան /Գործավարություն/

Հիմնական կրթություն. 1.2 կուրս

Մարիա Բուդոյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Անիտա Գևորգյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Մերի Համբարձումյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Գայանե Մարգարյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Կարինե Ներսիսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Վարդուհի Սաղաթելյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Նարեկ Հարությունյան /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/

Լիլիա Սոսյան /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Հիմնական կրթություն. 1.3 կուրս

Դավիթ Գասպարյան  /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/

Ազատուհի Հարությունյան /Լուսանկարչական գործ/

Լարիսա Ասլանյան /Լուսանկարչական գործ/

Մարիամ Փաշայան /Լուսանկարչական գործ/

Անուշ Քելամյան /Լուսանկարչական գործ/

Ավետիս Պետրոսյան /Լուսանկարչական գործ/

Նախադպրոցական կրթություն մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս, միջնական կրթության 1-ին կուրս

Ղազարյան Ալյոնա /Նախադպրոցական կրթություն/

Գաբրիելյան Էմմա /Նախադպրոցական կրթություն/

Հաջյան Մերի /Նախադպրոցական կրթություն/

Արփինե Աթալյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Լուսանկարչական գործ մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս

Եղոյան Գագիկ /Լուսանկարչական գործ/

Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս

Հակոբյան Հակոբ /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/

Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում մասնագիտություն
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս

Հարությունյան Արտաշես /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/

Ասատրյան Սարիբեկ /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/

Զբոսաշրջային ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ
Հիմնական կրթության 2-րդ կուրս, միջնակարգ կրթության 1-ին կուրս, միջնակարգ կրթության 2-րդ կուրս

Ջհանգիրյան Գոհար /Զբոսաշրջություն/

Շամոյան Միլենա /Զբոսաշրջություն/

Սերգեյան Անուշիկ /Զբոսաշրջություն/

Շամոյան ԱՆժելա /Զբոսաշրջություն/

Սուլյան Մարիաննա /Զբոսաշրջություն/

2018-2019 ուսումնական տարվա ավարտական կուրսեր
Հիմնական կրթության 3-րդ կուրս, 4-րդ կուրս, միջնակարգ կրթության 2-րդ կուրս, 4-րդ կուրս

Հովսեփյան Արինա /Հագուստի մոդելավորում և նախագծում/

Հարությունյան Պայծառ /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/

Աբրահամյան Տաթևիկ /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/

Սեդրակյան Սեդա /Գործավարություն՝ օտար լեզվի խորացված ուսուցմամբ/

Ոսկանյան Զարուհի /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/

Խանջյան Մերի /Զարդային-կիրառական արվեստ և ժողովրդական արհեստներ/

Գրիգորյան Վլադիկ /Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում/

Թորոսյան Գայանե /Նախադպրոցական կրթություն/

Պողոսյան Նելլի /Նախադպրոցական կրթություն/

Պետրոսյան Հռիփսիմե /Նախադպրոցական կրթություն/

Թորոսյան Անուշ /Նախադպրոցական կրթություն/

Զախարյան Լիլիա /Նախադպրոցական կրթություն/

Նոնա Զաքարյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Էլլադա Ներսեսյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Կարինե Գևորգյան /Նախադպրոցական կրթություն/

Ղազարյան Արևիկ /Նախադպրոցական կրթություն/

Հարությունյան Գոհար /Նախադպրոցական կրթություն/ Շարունակել կարդալ

Եռօրյա ճամբար Արատեսի դպրական կենտրոնում

Ճամփորդության վայր՝ Արատեսի դպրական կենտրոն

Նպատակը՝  Կրտսեր դպրոցի սովորողների-դասավանդողների եռօրյա ճամբարում դպրական կենտրոնում

  • Քայլք Եղեգիսում, Զորաց եկեղեցի
  • Լող
  • Նկարչական պլեներ
  • Գետը բնակավայրում․ նախագիծ
  • Ճամփորդությամբ ուսուցում
  • Դպրոց բնության գրկում

Նախնական աշխատանքներ՝ Սովորողներն իրենց բլոգներում հրապարակում են տեղեկություններ Արատեսի դպրական կենտրոնի մասին։ Համացանցից տեղեկություններ են փնտրում  Վայոց ձորի մարզի մասին։ Ուսումնասիրում են Վայոց ձորի մարզի գետերն ու իրենց վտակները։

Ճանապարհը՝ մեկնումը՝ հունիսի 26-ին՝ ժամը 09։00, Հյուսիսային դպրոցից, Երևան-Զանգակատուն-Եղեգիս-Արատես երթուղով. վերադարձը՝ հունիսի 28-ին՝ ժամը 10։00:

 

Հետդարձի ճանապարհը Վարդենյաց լեռնանցք, կանգառ Քարավանատանը, Արգիճի գետի շրջակա տարածքի մաքրման աշխատանքներ, լող Սևանում.

 

Ճամփորդության պատասխանատուներ՝  Անի Մելոյան, Կարինե Մամիկոնյան, Մարինե Մխիթարյան , Աննա Ֆրանգյան, Տաթև Աթոյան, Անժելա Բլեյան

Իրականացվելիք նախագծեր՝ 

«Գետը բնակավայրում» նախագիծ․Մասնակցային ճարտարապետություն ՝ առանցքում է Արատես գետը, Անժելա Բլեյան

Նկարչական պլեներ՝ Տաթև Աթոյան

«Ուսումնական պատարագ, առավոտյան ժամերգություն» նախագիծ

Թումանյանական ընթերցումներ․ Թումանյան 150 ուսումնական նախագիծ

Անհրաժեշտ իրերի ցանկ՝

  • քնապարկ
  • երկարաթև գիշերազգեստ
  • ուսապարկ
  • լողազգեստ, սրբիչ
  • ջուր՝ անհատական շշով, թերմոսով
  • հագուստ 3 օրվա համար /նաև անձրևապաշտպան հագուստ/
  • սպորտային կոշիկներ՝ 2 զույգ /մեկը հագնում եք, մյուսը վերցնում ձեզ հետ/ հողաթափ
  • անհրաժեշտ գումար՝ 6000 դրամ
  • Առաջին օրվա  նախաճաշ, սնունդ՝  նախաճաշի բրդուճներ /չփչացող մթերքներ/, միրգ
  • Ջուր 1լ /ճանապարհի համար/
  • հարմար ուսապարկ՝ քայլարշավի ժամանակ անհրաժեշտ իրերը մեջը դնելու համար
  • Անհատական ճամփորդական սպասք
  • Աղբի տոպրակ, ձեռնոց
  • Հիգիենայի պարագաներ՝ ատամի խոզանակ, ատամի մածուկ, սանր, սրբիչ, օճառ, անձեռոցիկ՝ թաց և չոր
  • լապտեր
  • հեռադիտակ, կողմնացույց /ով ունի/
  • ինտելեկտուալ խաղեր, գիրք, շախմատ

Ճամփորդության ընթացքը

Օր առաջին՝  26․06

09։00 Մեկնում Հյուսիսային դպրոցից

1֊ին կանգառ՝ Տիգրանաշեն, Արարատը այդ դիտակետից

2-րդ կանգառ՝ Արփայի հովիտ

3-րդ կանգառ՝ Սմբատ իշխանի դամբարան

4-րդ կանգառ՝ Հայկական խաչքարերի գերեզմանոց, շրջակա միջավայրի խնամք

5-րդ կանգառ՝ Զորաց եկեղեցի /պատասխանատու՝ Մենուա Հարությունյան/

Մինչև 14:30 Արատես, իրերի տեղավորում

15։00-16։00 Ճաշ

16։00-18։30 Քայլարշավ դեպի ՀԷԿ /ուղեկցող՝ Մենուա Հարությունյան/

19։00-20։00 Ընթրիք

20։00-21։30 Խարույկ, քննարկումներ, օրվա ամփոփում կիթառի հնչյունների ներքո

21:00-22:00 Անձնական հիգիենա, քնի նախապատրաստություն

22:00 Քուն

Երկրորդ օր՝ 27․06

08։00-09։00 Վերկաց, հիգիենայի ժամ, մարմնամարզություն

09։00- 10։00 Նախաճաշ

10։00-10։30 Քայլք դեպի Արատեսի վանական համալիր, Ոսումնական ժամերգություն վանքում

10։30-11։30 Արատեսի տների մաքրություն

12։00-14։00 Քայլք դեպի Արատես գետ, միջավայրի մաքրման աշխատանք, նկարչական պլեներ

14։30-15։00 Ճաշի նախապատրաստություն, սեղանի խաղեր, հանգիստ

15։00-16։00 Ճաշ

16։00 Թումանյանական ընթերցումներ

17։00 Լող

18։00 Ինտելեկտուալ խաղեր/ընթրիքի նախապատրաստում/

19։00-20։00 Ընթրիք

20։00-21։30 Խարույկ, քննարկումներ, օրվա ամփոփում կիթառի հնչյունների ներքո

21:00-22:00 Անձնական հիգիենա, քնի նախապատրաստություն

22:00 Քուն

Երրորդ օր՝ 28․06

08։00-09։00 Վերկաց, հիգիենայի ժամ, մարմնամարզություն

09։00-10։00 Նախաճաշ

10:00 Վերադարձ

Հետդարձի ճանապարհը Վարդենյաց լեռնանցքով, կանգառ Քարավանատանը, Արգիճի գետի շրջակա տարածքի մաքրման աշխատանքներ, լող Սևանում

Մասնակիցներ

Նիկոլ Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 6 տարեկանների խումբ

Մհեր Պետրոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Ակսել Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Ալեք Մելքոնյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Դավիթ Հաբո, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Նիկա Ասատրյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Ալեն Պռոշյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Արեգ Հարությունյան, Հյուսիսային դպրոցի 2-րդ դասարան

Արթուր Զալինյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Սամվել Աբգարյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Անդրանիկ Հաբո, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Դանիել Հովսեփյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Ռաֆայել Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Կատրին Մկրտչյան, Հյուսիսային դպրոցի 3-րդ դասարան

Կարեն Վարդանյան, Հյուսիսային դպրոցի 4-րդ դասարան

Սարգիս Մարտիրոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 4-րդ դասարան

Սոնա Սարգսյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Սաթեն Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Էլիս Խեչոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Անի Հարությունյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Յանա Գրիգորյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Լիլի Գիրագոսյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

Բագրատ Սադոյան, Հյուսիսային դպրոցի 5-րդ դասարան

2018-2019 ուստարվա ճամփորդություններ և արդյունքներ

Բարձունքի հաղթահարում. Արայի լեռ, Ծաղկեվանքի բարձունք

Բարձունքի հաղթահարում. նախապատրաստական աշխատանք

Վերելք դեպի Ծաղկեվանք

Գութանասար

Գութանասարի բարձունք

Հեծանվաերթ Հյուսիսից մինչև Տերյանի արձանի հարակից այգի+տեղեկատվական թերթիկների տարածում

Հեծանվաերթ-քայլք դեպի Տերյանի արձանի հարակից այգի

Հեծանվաերթ-քայլք դեպի Տերյանի արձանի հարակից այգի

Հեծանվաերթ դեպի Տերյանի արձանի հարակից այգի

Բանգլադեշը սովորողի աչքերով

Հեծանվաերթ+քայլք

Համագործակցային նախագիծ

Համագործակցային նախագծի նախապատրաստական աշխատանք

Համբարձման ծեսը Փարպի գյուղում

Համագործակցային նախագիծ. Համբարձման ծեսը Փարպիում

Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

Հովհաննես Թումանյան 150

Թումանյանական ֆլեշմոբ

Ձմեռային ճամփորդություն Ջրվեժի արգելոց

Ջրվեժի անտառապարկում

Աքլորականչ #21

Ձմեռային խաղեր․չմշկասահք

Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

Ուսումնական ճամփորդություն Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն

Բարձունքի հաղթահարում նախագծով դեպի Թեժառույքի վանք

Ճամփորդության նախապատրաստական աշխատանք

Իմ ճամփորդական ուսապարկը

Իմ ճամփորդական ուսապարկը

Թեժառույք

Թեժառույքում

Մանկավարժական հունիսյան ճամբար

Հունիսի 17-21

Հունիսի 17, երկուշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00  6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար

12:00-13:30 Դասվարների հավաք

13:30-14:00 Ընդմիջում

14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 18, երեքշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար

12:00-13:30 Դասվարների հավաք

13:30-14:00 Ընդմիջում

14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 19, չորեքշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար

12:00-13:30 Դասվարների հավաք

13:30-14:00 Ընդմիջում

14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 20, հինգշաբթի

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00  6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար

12:00-13:30 Դասվարների հավաք

13:30-14:00 Ընդմիջում

14:00-15:00 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփում․ 4-րդ շրջանի ամփոփում /աճի բնութագրեր/

Հունիսի 21, ուրբաթ

09:00-09:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսային դպրոցում

09:30-10:00 Կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանք

10:00-12:00 6 տարեկանների հունիսյան մուտքի ճամբար

12:00-12:30 Ընդմիջում

Ես կարողանում եմ

Սովորողները ամբողջացրել են տարվա ընթացքում իրենց հորինած պատմությունները, խնդիրները, հանելուկները․

Արամ Սարքիսսյան

Ալեն Հարությունյան

Հրանտ Այդինյան

Աշոտ Փանոսյան

Հայկ Բադալյան

Արթուր Զալինյան

Ռաֆայել Խեչոյան

Կատրին Ղարիբյան

Սամվել Աբգարյան

Դանիել Հովսեփյան

Մարիա Բալյան

Ես աշխատում եմ բլոգով.

Կատրին Ղարիբյան

Արթուր Զալինյան

Կարեն Ասլանյան

Մարիա Բալյան

Անի Եիսաղոլի

Հայկ Բադալյան

Հրանտ Այդինյան

Ռաֆայել Խեչոյան

Մանուկ Կարապետյան

Դանիել Հովսեփյան

Ալեն Հարությունյան

Դանիել Մարկոսյան

Արամ Սարքիսսյան

Էրիկ Հովհաննիսյան

Հրանտ Այդինյան

Անահիտ Երեմյան

Հայկ Բադալյան

Տիգրան Բաբայան

Մարզական` քայլք, հեծանիվ, լող

Կարեն Ասլանյան

Հրանտ Այդինյան

Արթուր Զալինյան

Ռաֆայել Խեչոյան

Կատրին Ղարիբյան

Անդրանիկ Հաբո

Սամվել Աբգարյան

Դանիել Հովսեփյան

Եվա Բալյան

Մարիա Բալյան

Տարվա ընթացքում սովորողների ստեղծած բնագիտական տեսանյութեր

Աքլորականչ դասարանական ռադիո 

Հարսանեկան մեդիատեխնոլոգիական ստուգատես

Տեխնոլոգիական ստուգատես, պատկերասրահ

Արամ Սարքիսսյան

Ալեն Հարությունյան

Կարեն Ասլանյան

Դանիել Մարկոսյան

Անի Եիսաղոլի

Ռաֆայել Խեչոյան

Եվա Բալյան

Մարիա Բալյան

Ես՝ արշավական․ բարձունքի հաղթահարման ստուգատես․

Արամ Սարքիսսյան

Կարեն Ասլանյան

Հրանտ Այդինյան

Կատրին Ղարիբյան

Անդրանիկ Հաբո

Սամվել Աբգարյան

Դանիել Հովսեփյան

Ամառային ճամբարի ամփոփում․

Արամ Սարքիսսյան

Ալեն Հարությունյան

Կարեն Ասլանյան

Դանիել Մարկոսյան

Հրանտ Այդինյան

Անի Եիսաղոլի

Կատրին Ղարիբյան

Սամվել Աբգարյան

Եվա Բալյան

Մարիա Բալյան

Էրիկ Հովհաննիսյան

Ամառային ուսումնական ճամբար 2019